Otse põhisisu juurde

8.-9. mai on Teise maailmasõja ohvrite mälestuspäev!Järjekordne distantsõppe nädal on peaaegu läbi. Õues on juba päikselisemad ilmad ning õhtud on järjest kauem valgemad. Veeda õues palju aega, et su tervis oleks tugevam ning jõuaksid veel natukene distantsõppel vastu pidada 😊

Selle nädala reedel ja laupäeval ehk 8.-9 mai on II maailmasõja ohvrite mälestuspäev.

Teine maailmasõda oli 1. septembrist 1939 kuni 2. septembrini 1945 kestnud maailmasõda, kus osalesid pea kõik maailma riigid. See oli maailma üks kõige laiahaardelisemaid sõdu, sest hõlmas otseselt ligi 100 miljonit inimest rohkem kui 30. riigist.

ÜRO üldassamblee kuulutas 8.-9.mai Teise maailmasõja ohvrite mälestuspäevaks 2004.aastal. Päeva tähistamisega osutatakse au üle 60 miljonile inimesele, kes hukkusid teises maailmasõjas. (allikas: MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskus)

Suurbritannias kantakse nendel päevadel punast paberlille. Sellepärast nimetatakse ohvrite mälestuspäeva ka moonipäevaks (poppy day). Moonid on ka näha blogipostituse ülalosas. Meisterda ka sina endale kandmiseks punane moon. Võid ka lihtsalt moone paberile joonistada. Igal juhul näitad sellega välja toetust ohvrite perekondadele. Mõtteid mooni meisterdamiseks leiad allpool olevalt lingilt. Leht on inglise keelne, küsi abi meisterdamisel täiskasvanult Huvi korral vaata ka filmi ,, Pabertiivul´'. Filmi kirjeldus: Teise Maailmasõja ajal otsustas Jaapan rünnata USAd õhupallpommidega. Neid terrorirelvi, mille peamine eesmärk oli tekitada tavalistes ameeriklastes tunnet, et kodus pole turvaline, tegid väikesed Jaapani koolitüdrukud. Nüüdseks eakad prouad reisivad USAsse. Film näitab, kuidas sõja umbisikulisus vastandub ja kohtub inimlikkusega. (allikas: MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskus) Film on inglise keelne!Soovin Sulle head koolinädala jätku!

Kommentaarid